MASÁŽE - KOREKCE - TEJPOVÁNÍ

DOSÁHNĚTE NA VRCHOL SVÉHO FYZICKÉHO A PSYCHICKÉHO ZDRAVÍMasáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které pomáhají udržovat vaše zdraví. Uvolněné zdravé tělo a svěží mysl je základ všech vašich dosažených úspěchů i drobných denních cílů.

hanka_v_maku

Cílem masáží je:

Masáž je způsob, jak se zastavit v dnešním uspěchaném světě a nechat se hýčkat příjemnými a uzdravujícími dotyky. Nechat blahodárně na sebe působit ticho a klid, vyvolané hlubokou relaxací celého těla.

Klasická masáž je prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady a pohody, pro povzbuzení energie a k zotavení svalstva. Při masáži jsou vyvolávány psychické i fyzické změny a tím také pocit celistvosti těla a mysli. V dnešní době je masáž považována za vynikající léčebný postup, vhodný proti vznikajícím traumatům a nemocem. Je to také vhodný prostředek v boji proti stresu a napětí.

Shiatsu masáž

Tradiční japonské masáže pro usměrnění a harmonizaci životní energie. Harmonizační masáže pro celkovou relaxaci a regeneraci podporují fyzickou i psychickou rovnováhu, působí proti únavě, stresu a napětí posiluje imunitu a aktivuje samoléčebnou sílu organismu. Shiatsu je tlaková a bodová masáž, při které se nepoužívají masážní emulze nebo oleje. Provádí se na podložce přes oblečení, které má být volné a pohodlné. Stačí jen plně se oddat relaxaci.

Dornova metoda

Jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Je metoda, která umožňuje nápravu obratlů a kloubů jemnou manuální terapií, kdy za aktivní účasti pacienta jsou přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy.

Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Je nutné zde ale připomenout, že aktivní spolupráce pacienta je základním předpokladem úspěchu. Dornova metoda se dá vhodně kombinovat s Breussovou masáží, zvláště při problémech se zády.

Reiki

Léčebné umění pocházející z Japonska je zároveň názvem pro univerzální životní energii. Posiluje, harmonizuje a očišťuje na tělesné, citové a duševní úrovni. Aktivuje sebeléčebný potenciál člověka a přenáší se dotykem rukou. Slouží k posílení naší životní energie a k pročištění našich energetických drah a center v našem těle. Doporučuje se při tělesné únavě, celkové vyčerpanosti, depresích a migrénách. S použitím drahých kamenů se působení na energetický systém člověka zesiluje a účinek přetrvává po delší dobu. Reiki se předává obvykle vleže při relaxaci a přes oblečení. Tato procedura je velmi jemná, příjemná a zklidňující

Breussova masáž

Breussova masáž „meziobratlových plotének“ se dá velmi dobře kombinovat s již zmiňovanou Dornovou metodou. Mnohé problémy páteře jako bolesti meziobratlových plotének, ústřel atd. se mohou spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika a s dobrou prognózou vyléčit. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky, čímž vyřeší široké spektrum zdravotních potíží a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují

Baňkové masáže

Jistě jste už slyšeli o výborných účincích přikládání baněk. Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají velký význam na čištění organismu od toxických látek, které se ve ztuhlých svalech usazují. A pokud využije terapeut znalostí tradiční čínské medicíny, je baňková masáž použitelná doslova jako léčebný nástroj. Baňky nejen přikládám, ale provádím s nimi velmi příjemné a uvolňující masáže.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reflexní terapie

Reflexní terapie je metoda, která umožňuje diagnostiku a nalezení nejslabšího místa organismu a efektivní započetí procesu jeho harmonizace. Pomocí reflexní terapie lze řešit či podporovat uzdravování závažnějších i lehčích onemocnění, ale slouží výborně i k vyladění zdravého organismu, uvolnění svalových i jiných křečí a detoxikaci organismu. Je velmi vhodná pro napravování nebo ulevování od potíží pohybového aparátu.

Technika reflexní terapie je stará několik tisíc let a je založena na myšlence, že na chodidle a dlaních existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to pravděpodobně cestou nervových propojení. Celý lidský organismus, každou jeho část, lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různě velkých plošek či bodů umístěných na plosce, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.

Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře. Masáž chodidla a mačkání reflexních plošek příznivě ovlivňuje psychiku. Reflexní masáž lze využít jako metodu preventivní i léčebnou.

Reflexní masáž je vhodné aplikovat prakticky při jakýchkoliv potížích, od onemocnění dýchacích cest, přes únavu, nespavost, alergii, lupenku, bolesti kloubů, problémy se zažíváním, po bolesti hlavy, selhání funkce životně důležitých orgánů (ledviny, játra, srdce, plíce, slinivka), poruchy lymfatického systému, rakovinu. Může pomoci tam, kde jiné metody neúčinkují, při chronických potížích, tam, kde léčba chemickými preparáty není vhodná, nebo v případech, kdy je organismus oslaben dlouhodobým užíváním léků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spinal touch

Metoda SPINAL TOUCH (dotek po páteři) pro regenerační maséry je rychlá, jemná, účinná a neinvazivní metoda, jejíž správným prováděním dochází k vyrovnání a uvolnění pánevní oblasti i k obnovení správného těžiště těla, které se nachází v přechodu bederní páteře a křížové kosti. Přesně provedenými doteky se jemně stimulují akupresurní body, energetické dráhy a reflexní zóny na hýždích, zádech, krku, hlavě a na břiše, tím jsou svalové disbalance uvolňovány a dochází k posunu těžiště, vyrovnává se rotace páteře, klient se posouvá do vzpřímené polohy.

Po aplikování této metody dochází okamžitě k uvolnění napětí ve svalech, zprůchodní se tok energie a napětí ve vnitřních orgánech a dochází k harmonizaci i na úrovni psychické. Metoda pomáhá vždy tam, kde je největší problém a disharmonie, celkovou harmonizací aktivuje vnitřní regenerační procesy. Srovnává páteř, držení těla, dstraňuje bolesti zádového svalstva a páteře, poruchy rovnováhy, migrény, stres, úzkostlivé stavy, poruchy rovnováhy, pomůže zlepšit funkci vnitřních orgánů aj. Spinal touch je bezbolestná dotyková metoda.

Komentáře nejsou povoleny.